Nowoczesne odpływy prysznicowe do łazienki – charakterystyka i cechy szczególne

0
Nowoczesne odpływy prysznicowe do łazienki – charakterystyka i cechy szczególne

Montowane bezpośrednio na podłodze kabiny prysznicowej rzuciły nowe światło na sposób aranżowania współczesnych łazienek, pokazując, że kabina bez tradycyjnego brodzika wygląda nowocześnie, wyjątkowo i funkcjonalnie. Te drugie oczywiście nie zniknęły z rynku, a zostały zmodernizowane, lecz prysznice bez brodzików stały się dla nich sporą konkurencją. Nie ma się co dziwić, bo prysznic typu walk-in jest nie tylko stylowy, ale również praktyczny. Aby zapewnić mu właściwe działanie, powinniśmy przyjrzeć się nowoczesnym odpływom liniowym, które w naturalny sposób zastąpiły dawne brodziki.

Czym charakteryzują się nowoczesne odpływy liniowe?

Aspekt wizualny to jedno, ale nowoczesne odpływy liniowe cechują się przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością, a w niektórych przypadkach także i wyższym poziomem bezpieczeństwa. Zacznijmy od tego, że montowane są bezpośrednio na odpowiednio wyprofilowanej posadzce, na którą następnie kładzie się płytki antypoślizgowe (oznaczone symbolami R9-R13). Brak brodzika oznacza brak konieczności podnoszenia nogi i podejmowania ryzyka nagłej utraty równowagi, co jest szczególnie kluczowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

 Oprócz tego dochodzi też kwestia utrzymywania kabiny prysznicowej w należytej czystości. O wiele łatwiej czyści się ściany prysznica, jeżeli nie ma w nim żadnych zakamarków, nierzadko powodowanych właśnie obecnością brodzika. Mowa przecież o trzech prostokątnych ścianach, kilku uszczelkach i nowoczesnym odpływie prysznicowym, który jest łatwy w czyszczeniu, jako że jego górna krawędź pokrywa się z linią  płytek. W niektórych przypadkach można go też podnieść, szczególnie gdy chcemy wyczyścić syfon.

Nowoczesne odpływy liniowe – funkcjonalność i prostota

Moda na minimalizm powoli wraca i widać to w przypadku pryszniców. Nowoczesne odpływy liniowe mają zazwyczaj elegancki i minimalistyczny wygląd, który świetnie pasuje do współczesnych aranżacji wnętrz. Ich niska profilizacja pozwala na płynne wpasowanie się w podłogę i stworzenie z nią spójnego wyglądu.

Ponadto nowoczesne odpływy prysznicowe charakteryzują się szybkim i skutecznym odprowadzaniem wody. Ich konstrukcja pozwala na sprawne usuwanie wody z podłogi prysznica, minimalizując ryzyko zalegania wody czy zalania łazienki. Dzieje się tak ze względu na charakterystyczne wyprofilowanie. Jeżeli chodzi o odpływy liniowe, to pod nimi zwykle stosuje się szeroką nieckę, dokąd w błyskawicznym tempie spływa woda, która następnie kierowana jest do rury (ta znajduje się zwykle na środku linii, gdzie montowany jest nowoczesny odpływ liniowy).

Nowoczesne odpływy liniowe – dla kogo?

W większości przypadków nowoczesne odpływy prysznicowe dedykowane są prysznicom bez tradycyjnego brodzika, tworząc przy tym atrakcyjną opcję dla osób, które przykładają dużą wagę do stylowego wyglądu i planują nowoczesną aranżację swojej łazienki. Odpływy liniowe przypadną do gustu tym, którzy cenią sobie minimalistyczny i funkcjonalny design.

Dzięki swojemu subtelnemu wyglądowi te nowoczesne odpływy liniowe płynnie wpasowują się w podłogę, tworząc spójny wygląd i podkreślając współczesny charakter wnętrza.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl