Odpływ liniowy czy brodzik – co jest lepsze? 0

Jeszcze kilkanaście lat temu prysznic nie mógł istnieć bez brodzika, a łączenie jednego z drugim było dość oczywistym zabiegiem. Czasy się zmieniają, tak jak zmienia się standard aranżacji prysznica i łazienki. 

czytaj całość »
Rośliny w łazience bez okna – najlepsze gatunki roślin do ciemnej łazienki 0

Czy rośliny w ciemnej łazience bez słońca mają sens? Najlepsze gatunki roślin i zasady ich pielęgnacji.

Każdy z nas wie, że roślinom do życia potrzebne jest światło. Jak zatem zadbać o roślinę w łazience, gdzie panują wyjątkowo trudne warunki — wysoka wilgotność, podwyższona temperatura oraz ograniczony dostęp do światła słonecznego lub jego zupełny brak.

czytaj całość »
Rodzaje odpływów liniowych na rynku 0
Rodzaje odpływów liniowych na rynku

Szybki przegląd odpływów liniowych pod względem wyglądu oraz techniki ich montażu w posadzce prysznica.

We współczesnych aranżacjach łazienek królują nowoczesne i maksymalnie funkcjonalne rozwiązania. Należą do nich odpływy liniowe, które z powodzeniem wypierają tradycyjne brodziki pod prysznicem. Nie każdy jednak wie, że na rynku są dostępne różne rodzaje odpływów liniowych. Poniżej znajduje się krótkie zestawienie – zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Zalety i wady odpływu liniowego - subiektywny zbiór argumentów. 0
Zalety i wady odpływu liniowego. Subiektywny zbiór argumentów.

Zalety i wady odpływu liniowego - subiektywny zbiór argumentów.

Aranżacja łazienki stanowi nie lada wyzwanie. Tutaj liczy się nie tylko design, ale też funkcjonalność. Coraz większą popularnością cieszą się odpływy liniowe, określane także jako prysznic bez brodzika. To niezwykle nowoczesna i praktyczna opcja. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż tego elementu wykończenia łazienki, warto przenalizować wszystkie za i przeciw. Jak każde rozwiązanie ma bowiem zarówno zalety, jak i wady. Co warto zatem wiedzieć przed podjęciem decyzji o montażu odpływu liniowego? 

czytaj całość »
Jak dobrać kolor fugi do koloru płytek? Nasze rady i sugestie. 0
Jak dobrać kolor fugi do koloru płytek? Nasze rady i sugestie.

Jaki kolor fugi dobrać do płytek...?

Niby drobiazg, ale jakże ważny, z którym wielu z Was ma problem – mowa o doborze koloru fugi do koloru płytki ceramicznej.

Nawet najdroższe i najbardziej stylowe płytki przy źle dobranym odcieniu fugi mogą wyglądać po prostu źle. Dlatego wybór fugi to ważna, ale i niestety trudna decyzja. Jeśli i Ty też masz z tym problem czytaj dalej, a dowiesz się jak sobie z nim poradzić.

czytaj całość »
Jaki blat do łazienki? 5 rodzajów blatów łazienkowych - ich wady i zalety! 0
Jaki blat do łazienki? 5 rodzajów blatów. Subiektywne spojrzenie na ich wady i zalety

Jaki blat łazienkowy wybrać? Oto jest pytanie.

1️⃣ Blat laminowany

2️⃣ Blat drewniany 

3️⃣ Blat z konglomeratu

4️⃣ Blat kamienny

5️⃣ Blat z płyty gipsowo-kartonowej wykończonej z płytek ceramicznych

Łazienka już prawie gotowa, ale zostało jeszcze kilka ważnych decyzji i wyborów jak ten z jakiego materiału wybrać blat.

Chcemy: ✅ aby był odporny na wodę ✅ łatwo się mył ✅ był trwały ✅ ładnie wyglądał

Oto szybki, aczkolwiek bardzo dokładny przegląd dostępnych na rynku materiałów i rozwiązań na blaty łazienkowe.

czytaj całość »
Mikrocement w łazience z odpływem liniowym! 2 sposoby wykonania 0
Mikrocement w łazience z dopływem liniowy.

Mikrocement czy mikrobeton - który lepszy?

Mikrobeton to po prostu inne określenie na mikrocement. Szukając odpowiedniego rozwiązania możemy spotkać się zarówno z jednym, jak i drugim pojęciem stosowanym naprzemiennie przez różnych producentów.

Mikrocement zwany również mikrobetonem jest systemem wykończeniowym do podłóg, ścian, czy też do stolarki meblowej, który powstał do wykonywania cienkowarstwowej dekoracyjnej powłoki (grubość powłoki - do 3 mm).

Mikrocement – czy on się w ogóle nadaje do łazienki?

czytaj całość »
Czy długość odpływu liniowego wpływa na jego wydajność? 0
Czy długość odpływu liniowego wpływa na jego wydajność?

Czy długość odpływu liniowego wpływa na jego wydajność?

Zadam inne pytanie, które lepiej wizualizuje powyższy dylemat. 

  1. Mając 1 metrowej długości korytko i 10 metrowej długości korytko, a pośrodku każdego jest taka sama dziura o 2 cm średnicy. To czy z dłuższego korytka odpływu liniowego prędkość wypływu wody będzie większa??
  2. A jak będzie z ogromną piękną wanna i małym wiaderkiem, a pośrodku każdego jest taka sama dziura dla przykładu też o 2 cm średnicy. To czy prędkość wypływu wody z wielkiej wanny będzie większa??

Oczywiste, że woda będzie dłużej wypływała z wanny niż z wiaderka, bo ich pojemność wodna jest inna - wanna pomieści 300 litrów wody, a wiaderko 3 litry. Ale pytanie brzmi, czy prędkość wypływu wody będzie większa w wannie - czy w ciągu 1 minuty wypłynie z wanny więcej wody niż z wiaderka? To właśnie jest parametr: "WYDAJNOŚĆ ODPŁYWU LINIOWEGO", czyli zdolność odebrania określonej ilości wody w ciągu 1 min.

Czy im dłuższy odpływ liniowy to większa wydajność w odprowadzaniu wody? Odpowiedź na każde z powyższych pytań poznasz w dalszej części artykułu - zapraszam do lektury, nie pożałujesz.

czytaj całość »
Jak czyścić odpływ liniowy? 4 proste sposoby 0
Jak czyścić odpływ liniowy?

Jak czyścić odpływ liniowy? 4 proste sposoby

Wiele osób przy wyborze elementów wykończenia wnętrz bierze pod uwagę kwestię utrzymania w czystości. Prawidłowo!

Warto ułatwiać sobie życie i stawiać na proste w użytkowaniu i czyszczeniu rozwiązania. A do takich można zaliczyć nowoczesne odpływy liniowe OKEDA. Gdyż to od konstrukcji takiego odpływu w tym zaprojektowanego syfonu zależy czy czyszczenie oraz użytkowanie odpływy będzie przyjemnością czy udręką. Poniżej znajduje się kilka cennych wskazówek, które pozwolą utrzymać w nienagannej czystości każdy prysznic bez brodzika.

Po pierwsze: systematyczność

Po drugie: dokładność

Po trzecie: odpowiednie preparaty

Po czwarte: udrażnianie

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl